کدنویسی و طراحی با لبخند

بخندید و برنامه نویسی یاد بگیرید!

طراحی وب به خصوص در تبریز معمولا به سر هم کردن چند ماژول و پلاگین یا با بهره جویی از ویژوال کامپوزر خلاصه می شود در عین حال ما طراحی وب را یک هنر میدانیم و صرفا آن را ابزار و یا مهارتی برای کسب درآمد نمی بینیم.

هدف ما اینست که سهم هر چند کوچک در آموزش طراحی و برنامه نویسی داشته باشیم و همراه با خنده و تفریح آموزش بدیم!

مشاهده آموزش ها
کل آموزش ها
25
نظرات و عقیده
11
وردپرس
8
آموزش طراحی
5

مراحل طراحی یک قالب وردپرس

طراحـــــی ، قدرت تخیلی در قالب کد

آموزش اصول استفاده از برچسب‌های وردپرس در سئو و بهینه‌سازی کسب‌و‌کار اینترنتی شما خیلی مهم و حیاتی است در این مقاله روش صحیح استفاده از برچسب‌ها‌را به شما می‌آموزیم؛ خواهید دید که بسیاری از باور‌های رایج بین وبمستر‌ها اشتباه بوده که هیچ، تازه آسیب‌زا هم هستند؛ دلیل آسیب‌زایی آن ها را به شما کامل توضیح می‌دهیم؛ در واقع یک منطق ساده در پشت همه‌ی این داستان‌ها وجود دارد و با دانستن آن موضوع، یک نکته کلیدی و طلایی برای بهینه‌سازی وب‌سایت یا کسب‌و‌کار اینترنتی خود خواهید داشت. بعید است این نکات کلیدی سئو و بهینه‌سازی وبسایت را، جایی به جز استودیو ابافت بتوانید به رایگان بیاموزید.

آموزش اصوال استفاده از برچسب های وردپرس برای سئو و بهینه‌سازی سایت

آموزش اصول استفاده از برچسب‌های وردپرس در سئو و بهینه‌سازی سایت

 

کاربرد برچسب‌های وردپرس در سئو و بهینه‌سازی

 

البته توجه کنید که کاربرد برچسب‌ها فقط به سیستم مدیریت محتوای وردپرس مربوط نمی‌شوند؛ و اگر شما یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی با لاراول نیز کدنویسی کنید؛ می‌توانید به سادگی از برچسب‌ها در آن استفاده نمایید. ربات‌ها و خزنده‌های گوگل سایت شما را به صورت صفحه‌به‌صفحه می‌بیند؛ در واقع صفحه‌اصلی سایت شما نیز مانند صفحه nام مقالات شما صرفا یک صفحه است و نه چیز دیگر!

در صفحه‌های مختلف سایت شما با استفاده از متاتگ‌ها اطلاعاتی به ربات‌ها و خزنده‌ها پاس داده می‌شوند و ربات‌ها نیز این صفحات را با استفاده از همان اطلاعات ایندکس کرده و در نتایج جستجو نشان می‌دهند؛ اما اگر بلد باشید با سرچ کنسول گوگل (جایگزین گوگل وب‌مستر تولز سابق) کار کنید، خواهید دید که بعضی از صفحات وب‌سایت شما توسط ربات گوگل خوانده شده ولی ایندکس نشده‌است؛ به عبارت دیگری exclude گردیده است؛ دلیل این موضوع را در این مقاله حتما بررسی خواهیم کرد.

هر برچسبی که برای یک نوشته یا مقاله می‌زنید در‌واقع یک صفحه با محتوای همان کلمه‌ی برچسب ایجاد می‌کنید؛ دقت داشته باشید، وقتی برای مقاله‌ای ۲۰ برچسب زده باشید در واقع ۲۰ صفحه به تعداد عناوین برچسب‌ها در سایت شما ایجاد می‌شود.

 

اکسکلود (Excluded) شدن یک صفحه در گوگل به چه معناست؟

 

نداشتن آگاهی از اصول استفاده از برچسب‌های وردپرس باعث اکسکلود شدن صفحات شما می‌شود

نداشتن آگاهی از اصول استفاده از برچسب‌های وردپرس باعث اکسکلود شدن صفحات شما می‌شود

 

ربات های گوگل به طور مستمر از نقشه سایت شما (در صورت وجود)، مطالب جدید را پیدا کرده و آن‌ لینک‌ها‌‌را دنبال می‌کنند؛ یعنی محتوای صفحه را می‌خوانند و با استفاده از الگوریتم‌های خاص خود به آن‌ها رتبه می‌دهند؛ اما خوانده شدن یک صفحه توسط گوگل، الزاما به معنای این نیست که حتما آن صفحه در نتایج جستجوی همان عنوان حضور خواهد داشت! گاهی اوقات صفحات، خوانده می‌شوند ولی ایندکس نمی‌شوند و شما در سرچ‌کنسول گوگل عبارت Crawled – currently not indexed را مشاهده می‌کنید؛ این برای شما نگران کننده است، مقاله‌ای که نوشتید در نتایج گوگل جایگاهی نخواهد داشت. این اکسکلود شدن صفحات سایت شما، چند دلیل و نکات کلیدی دارد که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم

 

اسپم شدن صفحه

 

یکی از دلایل اکسکلود شدن صفحات شما این است که ربات گوگل صفحه مربوطه را اسپم یا هرزنامه (Spam) شناخته است؛ در واقع ربات گوگل این‌گونه تشخیص داده است که این صفحه برای کاربران مفید نیست و چون برای گوگل تجربه‌ی کاربر بسیار مهم است، صفحه مذکور را از نتایج جستجو حذف می‌کند؛ دلیل این موضوع بسیار واضح است؛ شما به صورت اصولی از برچسب‌ها استفاده نمی‌کنید و باعث ایجاد صفحات اسپم می‌شوید. این اتفاق زمانی می‌افتد که شما برای یک نوشته، برچسب‌های متعددی می‌زنید که فقط یک‌بار آن‌ها را در وب‌سایت خود استفاده کرده‌اید؛ در این صورت در صفحه‌ی مربوط به آن برچسب‌ها، فقط یک مقاله یا نوشته وجود خواهد داشت و نتیجه صفحات متعدد با یک نوشته تک و تنها خواهد بود؛ و این باعث می‌شود تمامی آن صفحات اسپم شناخته شوند.

 

داپلیکیت (Duplicate) شدن محتوا

 

در واقع اسپم و  Duplicate content خیلی مشابه‌اند؛ اگر یک محتوا را چند بار در سایتتان منتشر کنید صفحات این مطالب قطعا اکسکلود خواهد شد که هیچ، به سایتتان یک نمره منفی هم عنایت خواهد شد! پس در این داستان کمی محتاطانه رفتار کنید؛ در نظر داشته باشید قسمت Author at وردپرس که بخش مطالب نویسنده ها می‌باشد، باعث ایجاد داپلیکیت کانتنت می‌شود؛ پس آن قسمت را ببندید.

 

اصول صحیح استفاده از برچسب‌های وردپرس چیست؟

 

باید از برچسب‌ها به صورت اصولی استفاده کنیم

باید از برچسب‌ها به صورت اصولی استفاده کنیم

 

برخلاف باور‌های بسیاری از وبمستر‌ها تعیین برچسب‌های متعدد، با حروف‌اضافه متفاوت، یا استفاده از کلمه‌های فینگلیش یا مترادف نتیجه‌ی مثبت در سئو که ندارد هیچ، کاملا نتیجه‌اش منفی است؛ به عبارتی این یکی از روش‌های سئوی کلاه خاکستری محسوب می‌شود که در مقاله‌ی سئو چیست؟ آموزش رایگان سئو و افزایش سرعت لود به توضیح آن پرداخته‌ایم. توجه داشته باشید برچسبی را انتخاب نکنید که با موضوعات یکسان باشد؛ برچسب ها باید کلماتی کلی باشند مانند فریم‌ورک یا مثلا Back-end و از این قبیل موارد…؛ اما دقت داشته باشید که برچسب‌ها را با هشتگ (#) های شبکه‌های اجتماعی اشتباه نگیرید، چرا که با وجود این‌که شباهتی بسیار زیادی میان آن‌ها است تفاوت‌هایی هم بین آن‌ها دیده می‌شود.

نکته‌ی مهم و کلیدی این است که باید شما برچسبی را انتخاب کنید که مطالب دیگری نیز با آن برچسب در سایت شما وجود داشته باشند و بتوانید در طول زمان بر تعداد مطالب برچسب مذکور بیفزایید؛ یعنی موقعی که صفحه یک برچسب را باز می‌کنید فقط یک یا دو پست نباشد و با مرور زمان بر تعداد این مطالب افزوده شود؛ گوگل به صفحاتی که قبلا خوانده است نیز سر می‌زند و تغییرات آن‌ها‌را می‌خواند!

اگر بخواهیم تعداد مشخصی برای برچسب‌های هر نوشته تعیین کنیم، این مقدار حداقل صفر و حداکثر پنج عدد می‌باشد. خودتان را مجبور به استفاده از برچسب‌ها نکنید و اگر حتی بیشتر مطالب شما فاقد برچسب هم بودند مشکلی به وجود نمی‌آید؛ در حالی که اگر در یک نوشته ۲۰ عدد برچسب غیر‌اصولی استفاده کنید، تاثیر منفی خود را روی سایت شما خواهد داشت. بسیاری از مقاله‌های آموزشی موجود در استودیو ابافت برچسب ندارند! و مشکلی هم از این بابت به وجود نمی‌آید.

 

سوال شما
اگر سوالی داشتید در قسمت دیدگاه‌های همین مقاله آموزشی مطرح کنید و ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.
به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک گذاری
شاید این مطالب را نیز بپسندید
دیدگاه یا سوال خود را مطرح کنید
guest
2 نظر/ سوال و جواب
قدیمی ترین
جدید ترین پر سر و صدا ترین
Inline Feedbacks
View all comments
شاپور
شاپور
4 ماه پیش

تشکر بابت این نکات خوب و آموزنده ❤️👍🏻

2
0
اگر سوال یا دیدگاهی دارید ، مطرح کنید!x
()
x