کدنویسی و طراحی با لبخند

بخندید و برنامه نویسی یاد بگیرید!

طراحی وب به خصوص در تبریز معمولا به سر هم کردن چند ماژول و پلاگین یا با بهره جویی از ویژوال کامپوزر خلاصه می شود در عین حال ما طراحی وب را یک هنر میدانیم و صرفا آن را ابزار و یا مهارتی برای کسب درآمد نمی بینیم.

هدف ما اینست که سهم هر چند کوچک در آموزش طراحی و برنامه نویسی داشته باشیم و همراه با خنده و تفریح آموزش بدیم!

مشاهده آموزش ها
کل آموزش ها
25
نظرات و عقیده
11
وردپرس
8
آموزش طراحی
5

مراحل طراحی یک قالب وردپرس

طراحـــــی ، قدرت تخیلی در قالب کد

طراحی سایت در تبریز متاسفانه خیلی عقب‌مانده است؛ چرا که معمولا افراد به دلیل درآمد حاصل از طراحی‌وب و برنامه‌نویسی وارد این حوزه شده‌اند و علاقه‌ای به آن ندارند؛ جای تاسف دارد که هیچکس در جای خود قرار نگرفته است و گاهی‌اوقات با مبالغ نجومی، این افراد، پروژه‌های واقعا ضعیف تحویل موسسات بزرگ می‌دهند؛ نتیجه این می‌شود که ممکن است پروژه‌ی مذکور هزاران باگ داشته باشد و چون احتمالا گرافیک ضعیفی هم دارند، ظاهر خوبی هم نخواهد داشت؛ بسیاری از این افراد اصلا نمی‌دانند فرق رابط کاربری با تجربه کاربری چیست؛ فقط عاشق کلید‌های Ctrl ، A ، C و V هستند!

تنها آموخته‌اند از زحمات دیگران سو‌استفاده کرده و با کمی ویرایش و تغییر رنگ آن‌ها‌را به نام خود جا بزنند و از آن کسب درآمد نمایند.

طراحی سایت در تبریز

طراحی سایت در تبریز

 

چرا بیشتر برنامه‌نویس های تبریز برنامه‌نویس نما هستند؟

 

بدوا اگر برنامه‌نویسی ساکن تبریز باشد و واقعا عاشق این‌کار باشد و مانند خود من ده‌ها سال صرف کد زدن کرده باشد، من را اشتباه متوجه نشود، خطاب من به وی نیست؛ اما من در این ۱۲ سال واقعا کسی را ندیدم که بدون چشم‌داشت مادی و تجاری، به این حوزه عشق بورزد و پس از حداقل ۷ ، ۸ سال، بعد از کسب تجارب قابل قبول، شروع به کسب درآمد از این حوزه کند؛ معمولا افراد با آموزش HTML و CSS (که آنها‌را هم درست حسابی نمی‌آموزند) وارد بازار کاری می‌شوند؛ چند قالب مختلف وردپرس دانلود کرده و با تغییر رنگ و استایل و… کپی‌رایت و اسم و لینک خودشان را زیر قالب درج می‌کنند و فکر می‌کنند کار بزرگی را انجام داده‌اند و به خودشان می‌بالند؛ اما این کار جز سرقت علمی و دیجیتالی چیز دیگری محسوب نمی‌شود. بعضی موارد را هم دیدم که همین اچ‌تی‌ام‌ال و سی‌اس‌اس هم بلد نبودند و کارشان را با انواع صفحه‌ساز‌ها و المنتور‌ و ویژوال کامپوزر راه می‌انداختند! یکی از معضلات مهم هم این است که متاسفانه کارفرما‌ها اطلاعات زیادی در این حوزه ندارند و نمی‌توانند کار با‌کیفیت را از بی‌کیفیت و برنامه‌نویس واقعی را از برنامه‌نویس‌نما تشخیص دهند.

 

مشکل اصلی طراحی سایت در تبریز

 

به نظر خود من مشکل اصلی از جایی ناشی می‌شود که کارفرما‌ها اولا اطلاعات کافی در این حوزه ندارند و ثانیا این‌که می‌خواهند پروژه‌ی با‌کیفیت را با قیمت ارزان تحویل بگیرند؛ این خیلی واضح است کسی مثل من که ۱۲ سال عمرش را صرف برنامه‌نویسی، کد زدن و حل چالش‌های متفاوت کرده‌است، با مبلغی مثل ۳ میلیون یا ۴ میلیون تومان، ۲۰۰۰۰ ، ۳۰۰۰۰ لاین کد را از صفر تا صد به صورت اختصاصی نمی‌نویسد؛ البته این نوشتن با تایپ کردن تفاوت دارد، برنامه‌نویس واقعی باید کلی تحلیل و محاسبه برای پیاده کردن الگوریتم مورد نظر انجام دهد، باگ های احتمالی را برطرف کند، از لحاظ امنیت چند بار کد‌ها را بررسی و آنالیز نماید، به بحث سئو و بهینه‌سازی وب اهمیت دهد، رابط و تجربه کاربری خوبی کدنویسی کند؛ این قضیه به این شباهت دارد که شما از صفر تا صد یک ساختمان ۵ ، ۶ طبقه را با تمامی امکانات رفاهی و به بهترین و لاکچری‌ترین حالت بسازید و طرف مقابل انتظار داشته باشد در قبال آن به شما ۵۰ میلیون تومان پرداخت نماید!

بسیار خوب، قاعدتا چون افرادی مثل من، طرفدار شدید قانون کپی‌رایت هستند، هیچ موقع کپی نمی‌کنند؛ البته به یاد داشته باشید که استفاده از فریم‌ورک‌ها مانند لاراول کپی محسوب نمی‌شود؛ پس در نتیجه مجبور می‌شوند پروژه‌ها را رد کنند و طبیعتا شخص کارفرما سراغ برنامه‌نویس نما‌ها می‌رود؛ البته او اطلاعی ندارد که وی برنامه‌نویس واقعی نیست و صرفا با چند ماه آموزش سطحی، قالب‌ها را ویرایش می‌کند؛ کارفرما تصور می‌کند که من هزینه‌ی پروژه را زیاد گفته‌ام و سعی در گول زدن وی داشتم؛ بدین ترتیب خیلی‌هم از پیدا کردن برنامه‌نویس نما خوشحال و خرم می‌شود و با خیال راحت پروژه‌ی خود را به او می‌سپارد؛ این گونه می‌شود که طراحی سایت در تبریز اوضاع خوبی ندارد…

 

احسان ابافت

این منم! احسان ابافت در حال طراحی سایت در تبریز!

 

چگونه طراح سایت با تجربه در تبریز را تشخیص بدهیم

 

اگر می‌خواهید پروژه‌ی خود را به دست یک برنامه‌نویس بسپارید و دوست دارید کسب‌و‌کارتان موفق شود باید قبل از آن در این حوزه مقداری تحقیق کرده و اطلاعات جمع آوری نمایید. برنامه‌نویس واقعی کسی است که معمولا از جمله‌ی امکان پذیر نیست استفاده نمی‌کند و حداقل در رابط کاربری سایت می‌تواند هر تغییرات یا خواسته‌ای که شما داشته باشید پیاده‌سازی کند؛ چرا که تسلط کاملی به HTML5,CSS3,Javascript دارد و در پیاده‌سازی رابط کاربری و فرانت اند پروژه محدودیتی با این تسلط ها نخواهد داشت. دقت کنید برنامه‌نویس با‌تجربه برای هر کاری که انجام می‌دهد، دلیل منطقی دارد، درون سورس‌کد‌هایش اثری از کثیف‌کاری نمی‌بینید؛ برای چک کردن این موضوع از ابزاری به نام ولیداتور می‌توانید استفاده کنید که قبلا نیز معرفی کرده‌ایم؛ مطمئن باشید کسی که برنامه‌نویس واقعی نباشد در بیشتر مواقع مچش توسط این ابزار گرفته می‌شود و حداقل چند ده‌تا خطا در سورس‌کد‌های او وجود دارد، چرا که او نمی‌داند دقیقا چگونه باید از تگ‌ها استفاده کند و یا اگر هم بداند بسیار محتمل است که بیشتر جا‌ها مرتکب اشتباه شود؛ ولی نمی‌توان این قضیه را صد در صد در نظر گرفت چرا که ممکن است کل قالب کپی باشد!

 

افزونه های وردپرس

طراح سایت حرفه‌ای از افزونه ها به صورت حداقلی استفاده می‌کند

 

برنامه‌نویس واقعی از افزونه‌ها به صورت حداقلی استفاده می‌کند

 

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید، افزونه‌های آن می‌تواند گریز مناسبی برای افراد برنامه‌نویس نما باشند؛ چرا که بدون یک خط کدنویسی می‌توانند با چند کلیک ساده تغییرات خود را اعمال کنند؛ معمولا این افراد از افزونه WP Bakery و امثال آن زیاد استفاده می‌کنند؛ چرا که این افزونه قابلیت ساخت صفحات گوناگون را با امکانات زیاد، بدون نیاز به دانش کدنویسی به آن‌ها می‌دهد؛ اما در نظر داشته باشید که کد‌های خروجی توسط این افزونه به هیچ عنوان استاندارد نیست و کلا سراسیمه دارای محدودیت هاست؛ البته افزونه‌های وردپرس اگر در جای خود استفاده شوند، امکانات زیاد و خوبی در اختیار افراد قرار می‌دهند اما استفاده‌ی بیش‌از اندازه از آن‌ها، هم به سرور فشار زیادی تحمیل میکند و هم مشکلات امنیتی زیادی را برای شما به وجود می‌آورد؛ چرا که هسته‌ی اصلی وردپرس تقریبا بدون باگ و حفره‌ی امنیتی است اما معمولا از راه پلاگین‌ها نفوذ به سایت‌های وردپرسی انجام می‌شود.

 

رزومه طراح سایت در تبریز

به رزومه زیاد اهمیت ندهید

 

طراح های سایت در تبریز با رزومه‌های دروغین

 

نکته‌ی مهم دیگر این است که، طبق تجربیات بنده نباید روی رزومه‌های طراح‌های سایت زیاد حساب کرد؛ زیرا معمولا هر چه به دستشان می‌آید در آن می‌نویسند! مثلا فرد چند جمله‌ی احوال‌پرسی انگلیسی و چند تا واژه‌ی متداول و پر‌کاربرد انگلیسی را بلد است در رزومه خود می‌نویسد تسلط کامل به زبان انگلیسی! به خاطر همین، رزومه کاری معیار قابل اعتمادی نمی‌تواند باشد؛ نکته‌ی مهم دیگر این است که به مدرک تحصیلی هم در این موضوع زیاد اهمیت ندهید؛ من دانشجو‌های کارشناسی ارشد نرم افزار زیادی را دیده‌ام که پروژه‌های عملی را به من موکول می‌کردند. در حالی که بنده هیچ تحصیلات آکادمیکی در این حوزه ندارم، اما به احتمال زیاد، خیلی از افراد تحصیل کرده‌ی این حوزه عملکرد حرفه‌ای تر و بهتری داشته باشم.

به جای رزومه، از فرد نمونه کار بخواهید، البته به یاد داشته باشید که تعدد نمونه‌کار‌ها حرفه‌ای بودن وی را نشان نمی‌دهد، همان طور که کم بودن نمونه‌کار‌ها غیر‌حرفه‌ای بودن وی را نمی‌تواند مشخص کند. البته نمی‌دانم یک فرد بی‌اطلاع از این حوزه، در نگاه اول به یک پروژه، چگونه فکر می‌کند؛ اما برای فردی که حداقل ۴،۵ سال در این حوزه تجربه داشته‌باشد (الزاما نباید حتما برنامه‌نویس باشد) در نگاه اول معلوم می‌شود که کدنویس آن در چه حدی بوده‌است؛ قبلا ما مقاله‌ای با عنوان ویژگی‌های یک قالب ایده‌آل وردپرس چیست، منتشر کردیم که معیار‌های خوبی را برای تشخیص این داستان در اختیارتان قرار می‌دهد.

ما در استودیو ابافت همیشه سعی داریم اطلاعات خود را به‌روز نگه‌داریم و به صورت شبانه‌روزی در این حوزه تلاش می‌کنیم؛ اگر به مقالات آموزشی وردپرس، نمونه کارهای طراحی سایت‌های وردپرسی، طراحی سایت شخصی،طراحی سایت شرکتی و  طراحی سایت فروشگاهی ما سر بزنید می‌توانید کیفیت کار‌های ما را ببینید و در صورت داشتن هر‌گونه سوال از نظرات همین مقاله آموزشی بپرسید؛ اگر می‌خواهید پروژه‌ی شما به بهترین شکل انجام شود می‌توانید سفارش‌های خود را از صفحه سفارش پروژه طراحی سایت در تبریز، به ما ارسال کنید.

در نظر داشته‌باشید، ما به صورت منظم قصد داریم دوره‌های آموزشی برنامه‌نویسی و طراحی‌وب را با هزینه‌های خیلی‌کم ولی به صورت حرفه‌ای اجرا کنیم، با دیدن این فیلم‌های آموزشی نیز می‌توانید درباره‌ی ما قضاوت و انتخاب بهتری داشته باشید، برای مثال می‌توانید دوره‌ آموزشی صفر تا صد پایتون را مشاهده کنید.

اگر می‌خواهید مهارت‌های ما را در حوزه طراحی سایت و برنامه‌نویسی ببینید و بدانید ما در این ۱۲ سال چه فعالیت‌هایی انجام داده و چه تجربه‌هایی را کسب کرده‌ایم صفحه‌ی درباره ما استودیو ابافت می‌تواند برای شما کمک کننده باشد.

 

موفقیت در حوزه کسب‌و‌کار اینترنتی

موفقیت در حوزه کسب‌و‌کار اینترنتی

 

سخن پایانی در مورد انتخاب طراح سایت حرفه‌ای

 

اگر می‌خواهید در این حوزه جایگاهی داشته و موفق شوید، باید کمی بیشتر هزینه کنید البته این هزینه فقط مالی نیست و قاعدتا باید برای تحقیق نیز زمان خاصی را سپری کنید. به مدرک تحصیلی و آکادمیک یا رزومه‌ی کاری افراد زیاد توجه نکنید، به جای آن می‌توانید به مقالاتی که نوشته است، دوره‌های آموزشی که ضبط و منتشر کرده است و نمونه‌کار‌های ارائه شده توسط او دقت بیشتری کنید.

حتی می‌توانید در بعضی انجمن‌های خارجی، تاپیکی بزنید و کل برنامه‌نویسان دنیا سورس‌کد‌های وی را آنالیز کنند و نظر خود را به شما بگویند؛ البته برای این‌کار نیازمند تسلط به زبان انگلیسی هستید.

در کل موفقیت بهایی دارد و باید آن بها را پرداخت.

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک گذاری
شاید این مطالب را نیز بپسندید
دیدگاه یا سوال خود را مطرح کنید
guest
0 نظر/ سوال و جواب
Inline Feedbacks
View all comments
0
اگر سوال یا دیدگاهی دارید ، مطرح کنید!x
()
x